سه‌سوته خارش ناشی از گزش پشه را آرام کنید

16 اردیبهشت 1397


سه‌سوته خارش ناشی از گزش پشه را آرام کنید

اگر خارش ناشی از گزش پشه شمارا کلافه کرده است ناراحت نباشید و بر اعصاب خود مسلط باشید و با خواندن این مقاله سه‌سوته خارش ناشی از گزش پشه را آرام کنید.

سه‌سوته خارش ناشی از گزش پشه را آرام کنید

با نزدیک شدن فصل گرما هجوم حشراتی که نیش دارند مانند پشه نیز افزایش می یابد. خارش ناشی از گزش پشه ها غیرقابل تحمل و کلافه کننده است اما این مشکل نیز بدون راه چاره نیست و با آشنا شدن روش هایی می توان خارش ناشی از گزش پشه را آرام کرد. اگر روش های مختلفی را امتحان کرده اید اما نتیجه نگرفته اید این مقاله را بخوانید تا سه‌سوته خارش ناشی از گزش پشه را آرام کنید.

آرام کردن خارش ناشی از گزش پشه

برای تسکین سوزش و خارش، تمام کاری که باید انجام دهید این است که یک قاشق فلزی را با آب داغ، بخوبی گرم کنید و سپس آن را مستقیما روی گزیدگی قرار دهید. چند دقیقه قاشق گرم را محکم بر روی پوست تان فشار دهید و زمانی که آن را بردارید خارش از بین رفته ­است.
وقتی که پشه‌ای شما را می­ گزد، پروتئینی زیر پوستتان تزریق میکند که مانع لخته شدن خون می­ شود. این پروتئین باعث خارش پوست تان می­شود اما اثر آن با حرارت ایجاد شده از قاشق گرم‌ از بین میرود. البته بسته به حساسیت پوستتان ممکن است برجستگی ناشی از گزیدگی چند روز باقی بماند اما خارش آن خیلی زود خوب می­شود!


258
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
جهت ارسال مقاله و شرکت در همایش ها ، ابتدا باید در سامانه ثبت نام کرده و در همایش مورد نظر خود عضو شوید . سپس به کمک کنترل پنل خود می توانید اقدام به ثبت و ارسال مقاله های خود نمایید.


011-33244996

021-42693432

021-42693432

1thmpni@gmail.com

mpni.ir

مرکز همایش های بین المللی کوشا گستر